جاذبه های گردشگری که نباید از دست بدهید!

جاذبه های گردشگری که نباید از دست بدهید!

 

پلکان مارپیچ، کوه تایهانگ چین

یکی از جاذبه های گردشگری که نباید از دست بدهید  پلکان مارپیچ است. از این پلکان ۹۰ متری متصل به دیوارۀ کوه تایهانگ در لینژو (Linzhou) بالا بروید تا یک کوهنوردی هیجان‌ انگیز را تجربه کنید. البته این کار به کوهنوردان بالای ۶۰ سال یا افراد مبتلا به بیماری‌های ریوی یا قلبی توصیه نمی‌شودجاذبه های گردشگری که نباید از دست بدهید!

 

ساحل شیشه‌ای، کالیفرنیا

این ساحل که در آغوش پارک ایالتی مک ریچر (Mackerricher) در نزدیکی فورت براگ کالیفرنیا قرار دارد، همان‌ طور که از نامش پیداست، ساحل پر است از شیشه‌های دریایی صیقلی و درخشان که به نحو شگفت انگیزی نتیجه چندین سال ریختن زباله در منطقه است. امواج همیشه غلتان، این قلوه سنگ‌های شیشه‌ای را صیقل دادند و شکل گرد بی‌نظیری به آن‌ها بخشیدند.جاذبه های گردشگری که نباید از دست بدهید!

 

پیزا دومو، سیسیل

این شهر تاریخی در قلب سیسیل با خیابان‌های پیچ در پیچ ، بناهای باستانی و مناظر فوق‌العاده از جمله مجتمع کلیسای جامع قرار دارد. یکی از مناظری که نباید دیدارش را از دست داد. موزاییک‌های کلاسیک زیبای مجتمع رومی «ویلا رومانا دل کاسل»Villa Romana del Casale است که مجموعه‌ای بسیار بزرگ می باشد و به قرن چهارم میلادی برمی‌گردد.جاذبه های گردشگری که نباید از دست بدهید!

 

جزیره لرد هاوو، استرالیا

این جزیره زیبای اقیانوسی فقط دو ساعت با هواپیما از سیدنی استرالیا و بریزبن فاصله دارد و همچنین  نامش در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است و در نتیجه فعالیت‌های آتشفشانی به وجود آمده است. آب زلال و شفاف آن  بهشتی برای دوستداران ورزش‌های آبی مانند شنا، موج سواری، کایاک سواری و غواصی است.جاذبه های گردشگری که نباید از دست بدهید!

 

جزیره کوکوس، کاستاریکا

پارک دریایی جزیره کوکوس بیش از دو میلیون سال پیش در نتیجه فعالیت‌های آتشفشانی شکل گرفته است، زیرا تنها جزیره در شرق اقیانوس آرام است که جنگل بارانی دارد.

این جزیره که زمانی پناهگاه دزدان دریایی بود، حال در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد. این جزیره به سبب گونه‌های بومی خود از مرغ مگس‌ خوار و فاختۀ کوکوس گرفته تا حشرات منحصر به فرد و گونه‌های دریایی زیبا، جایی فوق‌العاده استثنایی می باشد.جاذبه های گردشگری که نباید از دست بدهید!

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *