دیدنی‌ترین جنگل‌های ایران

دیدنی‌ترین جنگل‌های ایران

جنگل دالخانیدیدنی‌ترین جنگل‌های ایران

از رامسر که جاده‌ تنکابن را در پیش بگیرید، بعد از حدود ۷کیلومتر، به سه‌راهی جنت رودبار می‌رسید. به سمت جنت‌رودبار حرکت کنید. ۲۳ کیلومتر که برانید، به جنگل دالخانی می‌رسید. تمام طول راه آسفالت است.

جنگل‌های ارسباراندیدنی‌ترین جنگل‌های ایران

می‌توان از سمت استان اردبیل یا آذربایجان شرقی به جنگل‌های ارسباران رسید.

جاده مرزی جلفا-پارس‌آباد از شمال ارسباران می‌گذرد و جاده کلیبر عاشقلو از بخش شرقی جنگل رد می‌شود. ارسباران منطقه بزرگی است اما در یک سفر کوتاه سفر از جاده مرزی و سپس جاده عاشقلو به کلیبر توصیه می‌شود.

جنگل گیسومدیدنی‌ترین جنگل‌های ایران

برای سفر به گیسوم باید وارد مسیر رشت به آستارا شد. در این مسیر و پس از گرفتن یک فاصله‌ حدودا ۱۴ کیلومتری از رضوان شهر،‌ از طریق جاده‌ بندر انزلی می‌توانید وارد گیسوم شوید.

جنگل راشدیدنی‌ترین جنگل‌های ایران

از دیدنی‌ترین جنگل‌های ایران میتوان به این جنگل در حوالی روستای سنگده اشاره کرد؛ روستای سنگده در ۲۰۰ کیلومتری تهران و ۸۰ کیلومتری ساری قرار گرفته. برای رسیدن به روستای سنگده از تهران در جاده‎ی فیروزکوه به سمت پل سفید حرکت کرده تا به روستای سنگده برسید. از روستای سنگده تا ابتدای مسیر جنگل‌نوردی راش جاده‎ی خاکی قرار دارد که می‌توانید آن را با ماشین‌های محلی طی کنید. 

جنگل سه هزاردیدنی‌ترین جنگل‌های ایران

برای رسیدن به این جنگل از تهران باید به جاده چالوس و بعد هم شهر تنکابن (شهسوار)، بخش خرم آباد از توابع تنکابن بروید تا به جنگل سه هزار برسید.

جنگل الیمستاندیدنی‌ترین جنگل‌های ایران

از آمل کیلومتر ۲۰ و از تهران کیلومتر ۱۴۰ جاده هراز میروید در جاده فرعی سمت راست تابلوی امام زاده قاسم را مشاهده خواهید کرد که باید وارد آن شوید. در ابتدای مسیر به یک دو راهی می‌رسید که باید وارد جاده سمت چپ شوید، این جاده باریک و پر پیچ و خم تقریبا حدود ۷ کیلومتر است که ابتدا شما را به روستای لهاش می‌رساند و پس از آن نیز با طی کردن مسیر خاکی ۵ کیلومتری به روستای الیمستان می‌رسید. از آن‌جا نیز با پشت سر گذاشتن آبادی، این جنگل را خواهید 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *