زیباترین کوه های جهان

🔴زیباترین کوه‌های جهان

🔺️تو این پست چند مورد از زیباترین کوه های جهان رو معرفی می‌کنیم تا به هر کدوم از این نقاط که سفر کردید حتما بازدید از زیباترین کوه های جهان  رو در لیست برنامتون جا بدید

🔺️کوه‌ها همیشه نماد قدرت و استواری در مقابل سختی‌ها برای انسان بوده و کوهنوردی یکی از محبوب‌ترین تفریحاتی است که نه سن و سال می‌شناسد و نه ملیت.

🔺️در دنیا کوه ها و قله های بسیاری وجود داره که هر کدوم زیبایی خاص خودشون رو دارند.

🔴کوه ماترهورن، مرز سوئیس و ایتالیا (Matterhorn)

زیباترین کوه های جهان

ماترهورن شاید بلندترین کوه دنیا نباشه اما زیباترین قله در دنیاست. این کوه شکلی هرمی داره و با این‌ که بلندترین کوه سوئیس نیست، ولی نمادین ‌ترین کوه این کشور و کوه‌های آلپ به‌شمار می‌ره.

🔴کوه دنالی، آلاسکا (Denali)زیباترین کوه های جهان

کوه دنالی با ۶۱۹۰ متر ارتفاع بلندترین قله آمریکای شمالیه. این کوه در جنوب مرکزی آلاسکا، در پارک ملی و منطقه حفاظت شده دنالی واقع شده و برای بازدید از اون باید به آلاسکا رفت

🔴 کوه کرکجوفل، ایسلند (Kirkjufell)زیباترین کوه های جهان

این کوه در خط ساحلی غربی جزیره ایسلند قرار داره و با آبشارها و چشمه‌های زیبایش شناخته می‌شه. اگرچه این قله در لیست بلندترین‌ها قرار نداره، اما زیبایی اون بینظیره و بهترین زمان برای بازدید از اون در زمان شفق‌های قطبیه.

🔴کوه تیبل، آفریقای جنوبی (Table Mountain)زیباترین کوه های جهان

کوه تیبل در بخش جنوبی مرکز شهر کیپ تاون قرار داره و ارتفاع اون به ۱۰۸۷ متر می‌رسه. برای تماشای مناظر و زیبایی این منطقه یک تله کابین تعبیه شده که با رفتن به ارتفاعات می‌شه از بالا مناظر رو مشاهده کرد. همچنین کوه تیبل زیستگاه انواع مختلف گونه‌های گیاهی و جانوری مختلفه.

🔴کوه فوجی، ژاپن (Mount Fuji)زیباترین کوه های جهان

فوجی با ارتفاع ۳۷۷۶ متر بلندترین کوه آتشفشانی ژاپنه که در خارج از توکیو قرار داره و در بسیاری از نقاشی‌ها تصویر این کوه دیده می‌شه. در روزهایی که هوا صاف باشه به راحتی میشه از داخل شهر کوه فوجی رو دید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *