نکات مهم قبل از انتخاب تور

نکات مهم قبل از انتخاب تور

 

شما می توانید برای یک سفر تفریحی و یا کاری صفر تا صد سفرتان را خودتان برنامه ریزی کنید، از خرید بلیط هواپیما تا رزرو هتل، بیمه‌ی مسافرتی و ترانسفر و گشت‌های شهری؛ اما مهم ترین قسمت خرید یک تور است، دلایل زیادی وجود دارد که ما سفر با تور را انتخاب کنید، از سخت‌ بودن مدیریت زمان و هزینه‌ها گرفته تا، برنامه‌ریزی قبل از سفر و در طول سفر، نداشتن زمان کافی برای جست‌وجو و پیدا کردن بهترین گزینه‌ها، تهیه‌ی بلیط، رزرو هتل ارزان و.. نکاتی مهم قبل از انتخاب تور

شما باید تمام این کارها را به یک کاربلد حرفه ای  بسپارید زیرا نه تنها هزینه سفر را کاهش داده اید بلکه لذت سفر را نیز دو چندان کرده اید.

 

انتخاب یک آژانس مسافرتی معتبر

سازمان گردشگری بارها نسبت به خرید تور در فضای مجازی به ویژه شبکه‌های اجتماعی هشدار داده‌ است. بسیاری از آژانس‌های معروف، وب سایت‌های فروش آنلاین تور‌های گردشگری دارند و از این طریق مخاطبان خود را جذب می کنند. برای خرید تور در فضای مجازی مهمترین مسئله اطمینان از این موضوع است که طرف حساب شما یک آژانس گردشگری معتبر باشد.

از نکات مهم قبل از انتخاب تور که با بررسی کردن آن می توانید نسبت به صحت تور اطمینان پیدا کنید، نماد و مشخص بودن نام آژانس و مجوز آن است.

 اگر در فضاهای مجازی مانند اینستاگرام و تلگرام آگهی تور دیدید، خرید خود را تنها در صورتی در این فضاها انجام دهید که مطمئن باشد، فروشنده یک آژانس مجاز گردشگری است.

توجه داشته باشید که بسیاری از آژانس‌ها فقط فروشنده‌ی بلیط هستند و بعضی دیگر خدمات تور دارند. این مساله در مورد سامانه‌های خرید بلیط و رزرو هتل هم صدق می‌کند. بیشتر این آژانس‌ها نماینده‌ی یک آژانس داخلی دیگ هستند و فروشنده‌ی تور آن‌ها می باشند. به همین دلیل فعالیت‌ آژانس‌ها متفاوت است و نوع خدمت‌شان نیز فرق دارد. پس در قدم اول به آنچه که باید توجه داشته باشید  انتخاب آژانس و تور مناسب است.

 

قیمت پایین بی دلیل نیست

قیمت پایین یک تور و قیمت نجومی آن بی دلیل نیست. نسبت به قیمت پایین تورها محتاط باشید تا گرفتار کلاهبرداران نشوید.

مهم ترین نکته در تورهای خارجی نوسانات قیمت ارز می باشد. برای اطمینان از وضعیت از فروشندگان تور تاثیر نوسانات قیمت ارز را سوال کنید.

نکته ی بعدی چک کردن گشت های تور است. بعضی از آژانس‌های تور را بدون گشت ارائه می دهند و از شما بابت گشت‌ها مبلغ جداگانه ای درخواست می‌کنند.

ساعت پرواز، محل قرارگیری و ستاره‌های هتل از موارد مهم تاثیر گذار در قیمت تور است که باید نسبت به آن‌ها اطلاعات کسب کنید.

 

جزئیات سفر را جویا شوید

برای خرید تور همه ی نکات را بپرسید. حضور راهنما، حمل و نقل از فرودگاه، گروهی یا انفرادی بودن، محل دقیق اقامت، گردش‌های شهری و ساعت پرواز یا رفت و برگشت از مهمترین نکاتی است که باید از آن مطلع باشید.

بعضی از تور‌ها که در شبکه‌های اجتماعی تبلیغ می‌شوند، توسط افراد غیر مجاز و خارج از چهارچوب آژانس‌های مجوزدار برگزار می‌شوند. در صورت وقوع هرگونه حادثه در این تور‌ها دست شما برای پیگیری آن کوتاه است. به همین دلیل از مجوزدار بودن آژانس مطمئن شوید. 

آژانس‌های گردشگری موظف به بیمه مسافران هستند. همچنین آن‌ها باید قرارداد را برای شما ارسال کنند تا از مواردی مانند شرایط کنسلی تور و تعهدات آژانس آگاه شوید. 

راهنمای معتبر از دیگر نکاتی است که باید نسبت به آن توجه داشته باشید. همچنین در تور‌های خارجی نیز موضوع راهنما بسیار مهم است. برخی تور‌ها اکثرا بدون راهنما و‌ گشت برگزار می‌شوند. در برخی تور‌ها نیز از راهنما‌های ساکن در مقصد استفاده می‌شود. پس اگر در سفر نیاز به راهنما دارید حتما این موضوع را بررسی کنید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *